Līdz sacensībām:
Kūku MTB Maratons. Latvijas čempionāts MTB maratonā.

Kā es pirmo reizi braucu LČ XCM!

 Ir svētdiena, 29. augusta rīts. Modinātājs zvana pēc 5:30! (tik agri liekas neesmu cēlies, lai brauktu uz gonku). Tiekamies pie Aigas, sasveicu viņu komandas vārdā ar vārda dienu!

Pēdējās dienas ir pamatīgi lijis, tāpēc ir bažas kāda būs trase un laiks brauciena laikā. Izskatās cerīgi, kas arī vēlāk apstiprinājās trasē.

Esmu pēdējo 2 nedēļu laikā vismaz 2 reizes tā jestrāk izbraucis treniņu, tāpēc ir mentāla un fiziska pārliecība, ka atvēlētie 68km būs pa spēkam un varēšu tos izbaudīt. Jūtos labi.

Starts diezgan agri, 11:00. Apmēram 20min. paspēju pasildīties. Tā kā pa koridoriem stresa nav, tad piebraucu pie starta līnijas 5min. pirms starta šāviena. Izrādās visi jau gatavi koridoros.

Starts. Visi sāk vilkt pa granteni, turos pašās beigās, jo negribas piedzīt kājas, jābrauc vēl būs ilgi. Braucu savā tempā pēc sava plāna. Viens ir skaidrs, ja gribas braukt uz jelkādu rezultātu, tad iepazīties ar trasi ir OBLIGĀTI! :D Ar šo sanāk “čakarēties” ar nobraucieniem, kurus nepazīstu. Otrajā aplī jau ir daudz labāk, lejā braucu kā “kings”, vienīgi augšā braucot vairs kājās nav tas svaigums.

Trase forša, ja vien nebūtu tas vienas dubļu posms ~1km garumā, tur man nav ko darīt ar savu “Thunder Burt” aizmugurē. Dabūju meklēt pēc iespējas sausākas vietas, lai kurpes nenoslīgst dubļos.

Nedaudz šis pasākums atgādina Ape 100, tikai nedaudz īsāks. Pirmais aplis 34km paiet ātri un tiek saprasts, kas gaida otrajā aplī. Otrajā aplī iebraucot satiekos ar Tautas starta vidus/beigu galu, tas palīdz nepazaudēt cīņas sparu un ir ar ko braukt kopā.

Otrā apļa vidū ir tāds kā “lūzuma punkts”, sāku just vieglas muguras sāpes. Piestāju pie dzirdināšanas punkta, uzēdu banānus, satieku senas paziņas un braucu tālāk. Mugura atlaiž, pēdējos 10km atgriežas atkal spēki (paldies NUTRENDAm!), var gāzt uz finišu! 

Finišā esmu laimīgs, ka esmu galā. Uzstādītais mērķis izpildīts, nepalikt pēdējam un nobraukt bez tehniskām problēmām. 88. vieta, 13. vieta savā vecuma grupā.

Rezumē, noteikti gribas atgriezties , bet jau augstākā līmenī un citā vecuma grupā!

Komandas vārdā,

Kaspars Kasparsons

30.08.2021.