Līdz sacensībām:
Kuldīgas putekļi.

 SEB Latvijas čempionāta MTB 4.posms notika Kuldīgā. Iespējams ka Kurzemes puses braucēji bija ļoti priecīgi par sacensību tuvību, ko savukārt ne pārāk pozitīvi ņēma pie sirds Vidzemnieki. Lai vai kā, bet īstu minēju tas nekādi neietekmē. Arī mūsu komanda bija pilnā sastāvā un apņēmības pilna devās trasē. Pieminēšanas vērts ir arī fakts, ka šinīs sacensībās piedalījās arī mūsu jaunā paaudze. Mūsu komandas pārstāvji Ernests un Artis piedalījās bērnu braucienā un katrs savā vecuma grupā ieņēma atzīstamus rezultātus.

Jau ierasts, ka sacensību organizatori ik posmu meklē ko jaunu - šoreiz savādāks bija starta posms. 50metru pa asfaltu un ass pagrieziens uz smilšu vannu vairāku simts metru garumā lielākai daļai lika pat nokāpt no riteņa. Aiz asā līkuma 300m pa vecu nelīdzenu bruģi un tikai tad tā pa īstam varēja sākt mīt pedāļus. Kritienu ziņā iespējams šī sacīkste sasniedza antirekordu, bet saules nogurdināto bija vairāk kā citas reizes. Šķiet termometra stabiņš saulē stipri pārsniedza plus 30 grādus. Tas daudziem neļāva sasniegt savu labāko rezultātu. Par iemeslu tam bija arī šķidruma nepietiekamība organismā. Daudzi sacīksti uzsāka ar vienu dzēriena pudeli, kas neapšaubāmi ir par maz! Tā karstums mijās ar putekļiem, cīņu ar sevi un trasi. Tagad raugoties no malas uz fotouzņēmumiem vai video, kas uzņemti trasē trases odziņa bija divas dubļu vannas. Šobrīd to var uzņemt kā uzjautrinājumu, bet daudziem dubļos pazudušie apavi vai pēkšņie kritieni ar seju dubļos, dēļ tā ,ka priekšējam ratam nav vairs stabilas pamatne, nāksies doties uz veikalu pēc jauna inventāra. Dubļi pārsteidza daudzus, ar to ka tik dziļi un negaidīti. No trases vēl ar pozitīvu var atcerēties līdzjutējus, kas pie savas mājas, no pagalma izvilkuši šļūteni veldzēja braucējus un puiku pirms finiša posma. Viņš skaļā balsī katram braucējam nosauca skaitli, kas tanī mirklī deva aptuvenu priekšstatu par vietu uz kuru var cerēt finišā. Ar smīnu uztvēru arī xc.lv forumā lasīto frāzi, kur foruma dalībnieks saka: ....vienu mirkli aizdomājos - cik tālu tas puika māk skaitīt?...

Ar lepnumu varu tikai teikt to, ka visi Kuldīgas trasei nepadevās un katrs sasniedza sev ļoti atzīstamus rezultātus, bet komanda kopumā starp 112 pieteiktajām ierindojās augstajā 21 vietā! Katra individuālos rezultātus nu var redzēt jaunizveidotājā un ērti pārskatāmajā web lapas sadaļā rezultāti. Pēc sacīkstes baudāmu peldi un īstu hidromasāžu veica Ventas rumba.

Jau atkal esam nākamā posma gaidās, tiksimies Vietalvā!

13.07.2011.