Līdz sacensībām:
Vivus.lv MTB Maratons 2017, 7. posms, Ape

Šogad komanda veica tādu kā eksperimentālo sezonu – pirmo reizi komandas vēsturē kā prioratīvās sacensības tika noteiktas Vivus.lv MTB Maratons. No šī saraksta tika svītrots SEB MTB Maratons, kas likās ļoti neloģiski, visas sezonas garumā, taču tam bija savi iemesli! Bet šoreiz tikai un vienīgi par Vivusu.

Arī šogad tika veidots 7.posmu seriāls. Pēc divu komandas biedru pāriešanu uz citiem komandu sastāviem (Endijs – Vidzemes Mērnieks – DAKO, Rūta – KS Sporta Klubs) un Jāņa ziemā iegūtās traumas, kura viņam neļāva startēt visas sezonas garumā, Ventspilī uzsākot sacensības nevarējām iedomāties, ka konkurence būs tik liela! Atklāti sakot bijām pieraduši atrasties sešiniekā, bet ja bijām desmitniekā, to jau uzskatījām par neveiksmi komandai. Šogad viss bija pārvērties. Citu jaunu komandu ienākšana (Dobeles Dzirnavnieks, Pulsar, jau pieminētie  Vidzemes Mērnieks – DAKO), tāpat daudzas komandas pastiprinājušas esošos sastāvus pusmaratona distanci bija pārvērtušas par lielisku skatuvi uz kuras mums neļāva kāpt. Šosezon iespraukties desmitniekā bija pagodinājums, kas mums tā arī neizdevās. Varbūt šoks? Jo arī otrajā desmitniekā bija jāvar noturēties… Varbūt bijām vājāki (jo izpalika stabila ‘’priekšgala’’, kas nes mums komandas ieskaites punktus? Bet visdrīzāk tāds būs šī seriāla jaunais formāts, tas nemainīsies arī nākamgad. Vivus.lv MTB Maratons ir ieguvis cieņu, kuru novērtē arī sportisti. Apliecinājums tam ir dalība, stiprie komandu sastāvi un nopietnā attieksme gan treniņprocesos, gan tehniskajā pieejā, gan arī loģistikā. Pēdējais arguments it īpaši izceļās jau pēdējos trijos gados it īpaši. Ne sezonas sākumā, ne pa vidu neviena komanda nevar būt pārliecināta par savu vietu kopvērtējumā.

 

Kopumā arī mums varētu teikt, ka gāja kā pa celmiem. Pirmie trīs posmi tikai apstiprināja, ka esam tur kur esam un tikko bijām pie tā pieraduši, ka nākamajos trijos posmos pat tikām pie pavisam necilajām otrā desmitnieka beigu gala vietām – 18 un 17. Šeit spilgti izpaudās līdera iztrūkums abos posmos. Labi, ka abi šie posmi negāja komandu kopvērtējuma ieskaitē. Mūsu kopējā komandas varēšana šogad ir 14.vieta. Tas ir labi vai slikti? Maz vai daudz? Objektīvi raugoties atbilstoši. Komandai, kura bija kāpusi posmā uz augstākā pakāpiena neizdevās tomēr iekļūt trijniekā (Pulsar) – 5.vieta. Arī pagājušā gada uzvarētāji (komanda Sportlife), netika pat sešiniekā – šogad 8.vieta. Vai mūsu 10.vieta pērn ir labāka par 14.vietu šogad? Domājams nē, augam mēs un aug arī citi, bet tas nenozīmē, ka nākamgad nevēlamies atgriezties Top10. To arī novēlu komandai, mums izdosies!

Komandas vārdā

Atis 

13.09.2017.