Līdz sacensībām:
Vivus.lv MTB maratons 2014. 1.posms, Tukums

Ļoti labā noskaņojumā ieradāmies uz šo posmu, pilni apņēmības un augstu mērķu vadīti. Pagājušās sezonas rezultāti lika apdomāt mūsu komandas šī gada stratēģiju. Tamdēļ šogad piedalāmies šī seriāla pusmaratona distancē. Tas nebūt nav solis atpakaļ! Komandai vajag pārliecību par tās varēšanu. Pat pie ļoti laba mikroklimata, jebkuram sportistam lielākā pateicība ir balva. Mēs šogad esam izvirzījuši pamatmērķi pacīnīties par pjedestālu. Tagad analizējot pirmā posma rezultātus redzams, ka tādus pat mērķus ir izvirzījušas arī citas komandas, pie tam nopietnākos. Un tās pašas komandas jau ir izgaršojušas maratona komandu sacīkstes atrazdamies TOP 10-niekā. Saprotams, ka katrs sacensību posms var izrādīties izšķirošs kopvērtējumā. Tas nozīmē tikai to, ka nekāda shēmošana var nepalīdzēt – svarīgi ir katra stabils starts individuāli.

Atgriežoties pie sacensībām, atkal jāuzteic organizētība. Gan trasē, gan ārpus tās. Raksturojot pašu trasi īpaši atmiņā palikusi pēdējā trešdaļa. Serpentīna tipa nobraucieni un uzkalniņi, kuri nekad nebeidzās, mīkstais sūnu segums, salīdzinoši maz apdzīšanas manevru iespējas ir galvenie, kas ieskicē īsumā šo trasi. Jau uz starta līnijas bija sajūtams, ka pusmaratons ir cieņā. Vairāk dalībnieku un pazīstamāki uzvārdi man blakus. Starta šāviens it kā aizdedzināja katra iekšējo pulveri un tā eksplozija dzina sportistus trasē. Šķiet pirmo reizi Milzkalns startā tika izmantots kā peletona retinātājs un diagonāli pa kori minoties augšup īpaši varēja izjust cik milzīga ir atstarpe starp vadošajiem un nobeiguma braucējiem. Ja kāds kaut drusciņ šeit aizkavējas, galvgali noķert pa spēkam būtu tikai pašam līderim. Jau tradicionāli īpaši nepieskaršos pašam braucienam. Taču summā gribās uzteikt Sandija sasniegto augsto sesto vietu. Kā viņš pats teicās – ja vien es nebūtu uzkavējies startā… Tas protams vieš cerības. Sezonas pirmo startu lieliski uzsācis Vitālijs. Jūtams, ka arī viņš šosezon gatavo pārsteigumus. Jau pirmajā sacīkstēs lielisku kopvalodu atraduši Kaspars un Vilnis, nobraukdami sacīksti plecu pie pleca. Tehniska ķibele (pārtrūka ķēde) neļāva Oskaram atrādīties no labākās puses, taču visa sezona vēl priekšā. Bērnu sacīkstēs Ernestam otrā vieta, apsveicam! Tāpat kā abus ar Arti, pirmoreiz veicot pusmaratona distanci.

Komandu kopvērtējumā pēc pirmā posma esam piektie. Starp komandām, kas piedalījās pērn – pirmie. Šoreiz līdz pjedestālam pietrūka nieka sešu punktu. Novēlu komandai tos atgūt jau nākamajā posmā Apē!

Komandas vārdā,

Atis

22.04.2014.