Līdz sacensībām:
Viltīgā Ape.

Kamdēļ tā? Viltīga tā ir ar visu savu būtību! Šoreiz gan domāju nevis pilsētu, bet pašu TREK MTB maratona trasi. Reljefa īpatnības tik būtiskas, ka nobraucis trases pirmo trešdaļu jūties, ka vēl atlikusi tik pēdējā trešdaļa un būs finišs, taču nekā. It kā trase kā jau parasta trase, bet nekā! Kritiens iespējams pat neparedzētākajās vietās. Izbaudīju to pats uz savas ādas. Neteikšu, ka braucu trakāk kā citreiz. Kritieni šoreiz tik pat daudz, cik iepriekšējo triju gadu garumā, trenniņos ieskaitot. Divi salto un viens bezizejas uzbrauciens priekšā krītošajam lika pēc finiša doties arī pie medpersonāla, lai savestu brūces kārtībā. Un ne jau es viens tāds, teju vai katrs bija kritis, cits bīstamāk, cits veiksmīgāk.

Vienu gan var teikt - laika apstākļi mūs lutināja. Tikai nākamajā dienā redzējām ko nozīmē, kad Mamma Daba dusmojās. Un, ja būtu jābrauc pie šādām lietusgāzēm sacensības gala iznākums būtu neprognozējams.

Taču, labā omā ieradušies Apē, jokodami pārģērbāmies un gatavojāmies startam. Startā Maira (Levana) novēlējumi un dodamies trasē. Ik pa mirklim pamanāmas kameras. Šobrīd ļoti daudziem uz velosipēda vai braucēja ir video aprīkojums. Vēlāk pat ļoti interesanti sevi pavērot, kā esi rīkojies vienā vai otrā situācijā, arī kā brauc un veic manevrus citi braucēji. Lūk divi video, kuros dažu minūšu laikā redzami vai visi mūsu komandas braucēji. Gana amizanta arī kameras atrašanās vieta, līdz ar to filmēšanas rakurss. Otrā video daļa arī liecina, ka viegli šeit nenācās nevienam.
      Ja ieskatāmies rezultātos, var teikt, ka mūsu komandai gājis pat ļoti labi! Ir vērojami kopvērtējuma uzlabojumi no posma uz posmu (pa vietām 21 pirmajā, 14 un 13 pēdējā posmā), šobrīd dod mums 14 vietu kopvērtējumā starp 35 pieteiktajām, taču esmu pārliecināts, ka līdzīgi domā arī citu komandu pārstāvji un cīņa par labām vietā vēl priekšā. Individuāli arī šoreiz izcēlās Kalvis, kurš nu jau droši pretendē uz komandas līdera godu. Viņam gan tas viss vēl jāapstiprina trasē visas atlikušās sezonas garumā, bet apņēmība šim puisim ir - to nu gan es apliecināt varu. Atkal gribās pieminēt mūsu līdzjutējus. Īsi sakot, viņi mums ir labākie pasaulē. Bet protams, ļoti patīkami saņemt palīdzību, uzmundrinājumu, atbalstu no viņu puses pirms, pēc un trasē, tamdēļ solam viņus nepievilt!

Ieskatoties kopvērtējuma rezultātos vērojamas amizantas lietas (daudzi no mums ir priekšā stipriem braucējiem), bet nevajadzētu to uzņemt nopietni. Sezonu vērtēs pēc piecu labāko posmu rezultātiem - un tie jau būs patiesi.

 

14.06.2012.