Līdz sacensībām:
SEB MTB maratons 2014, 3. posms, Vietalva

Atkal klāt kārtējais MTB Garkalnes sacensību apskats. Šoreiz devāmies uz Vietalvu – SEB MTB maratona 3. posmu. Kā jau bija prognozēts, vasara mums ir uzgriezusi muguru un rāda savus asumus! Temperatūras stabiņš ir noslīdējis teju zem desmit grādiem. Brrr! Sapurinamies, iedzeram rīta tēju/kafiju un varam doties uz populārāko kalnu divriteņu seriālu Latvijā.

Šoreiz iztiekam bez Kalvja, kurš īsi pirms sacensībām absolvēja vidusskolu (hip hip urrā!), turklāt atpakaļ no nometnes bija ieradies Oskars. Visi turam īkšķus un vēlam to labāko traumu ieguvušajam Andrim. Ar deviņiem vīriem startējām SEB MTB tautas distancē (46km).

Jāatzīst, ka Vietalvas trase man vienmēr ir patikusi (tomēr priekšroku dodu Smiltenei). Tās sākums ar mainīgajiem segumiem un kalniem sportistam ļauj attīstīt ātrumu, kas krietni pārsniedz 50 km/h. Adrenalīns un bailes pārpilda tavu ķermeni. Pirmie 10km tiek aizvadīti dinamiski un ātri un tad tikai saproti, ka jautrība sākās! Ar strauju nobraucienu pietuvojamies “Cigoriņam” šeit ir lieliska iespēja noķert konkurentus. Kalns ir stāvs, un tā pieveikšanai tiek patērēts ne mazums spēka, tomēr nevar aizmirst, ka šis ir tikai pirmais, un nobraukts ir mazāk par pusi no šodien paredzētā. Tālāk trase sagādā ne vienu vien pārsteigumu, brīžiem liekas, ka atrodies karuselī, te augšā, te lejā. Braucienam “smeķīti” piedod meža tacinas ar saknēm, kas pamatīgi pārbauda tavu fizisko sagatavotību.

MTB Garkalne skaitļos: Varam lepoties ar Sandiju, kurš ierindojās augstajā 30. vietā (!!!), kas ir MTB Garkalnes individuālais braucēja rekords SEB MTB tautas distancē. Apsveicam! Sandijs, kā jaunpienācējs, ir uzņēmies līdera lomu šosezon. Veiksmi arī turpmākajās sacensībās!

Jāatzīmē arī Vitālija sportiskais progress šosezon. Varu tikai minēt, bet domāju, ka velo polo treniņi ziemas mēnešos ir devuši savu artavu - Vitālijs finišēja uzreiz aiz 50 spēcīgākajiem braucējiem, ieņemot augsto 74. vietu. Tā turēt!

Taču kā lielākie progresētāji no iepriekšējā SEB posma Smiltenē ir Vilnis (204.vieta) un Kaspars Kasparsons (304.vieta), teju katrs pakāpies par 100 vietām augstāk – teicami!

Kaspars Seržans un Juris turpina startēt stabili, attiecīgi ieņemot 324. un 334. vietu. Turklāt ar veselības problēmām pēdējos kilometrus cīnījās Atis, kurš , saņemot sevi rokās, sasniedza finišu un ierindojās 575. Vietā. Komandas rezultātu noslēdz Oskars, kuru trasē vajāja tehniskas ķibeles, kā rezultātā iegūta 608.vieta.

Gribu izcelt visas komandas lielisko sniegumu, īpašas uzslavas veltot līderiem Sandijam un Vitālijam, kuru sniegums palīdzēja MTB Garkalne ierindoties 15. vietā, 120 komandu konkurencē.

Tiekamies 6.jūlijā Siguldā, kur norisināsies SEB MTB maratona 4. posms!

Komandas vārdā,

Vilnis

16.06.2014.