Līdz sacensībām:
Vivus.lv MTB Maratons 2016, 1.posms Ventspils.

Jau trešo gadu uz sacensību tālākajiem posmiem aizved mūs atbalstītāju transports CAMPER EXPERTS. Arī šoreiz Ventspilī bijām jau vairāk nekā 24h pirms starta. Saprotams, ka ierasties laicīgi un veikt trases apskati dienu pirms pašām sacensībām ir liela extra, par ko arī esam ļoti pateicīgi mūsu atbalstītājiem.

Bija sajūta, ka Ventspils mūs gaida: nepūta aukstais vējš no jūras, spīdēja saule un pat ‘’Lemberga hūte’’ bija pacelta vēl augstāka par astoņiem metriem! Trase šogad tradicionālā, bez īpašām izmaiņām, neskaitot dažu līkumu savādāku konfigurāciju un jaunuzliktu asfalta segumu divos nelielos posmos. Būtiski smilšaināka gan, pat pie tā nosacījuma, ka nakti stipri nolija, it sevišķi mežā kāpu zonā. Starta uzbrauciens kalnā nedaudz augstāks par iepriekšējiem gadiem, bet tuvojoties finišam celiņš bagātīgi nobērts ar svaigām rupjām šķeldām/koka skaidām. Trase vērtējums kopumā pozitīvs! Visu ziemu domās bijām kopā ar sacensību organizatoriem, devām ieteikumus arī no savas puses, no kuriem daži pat iestrādāti sacensību nolikumā. Būšu skarbs, bet ne nopeļošs un, ja to lasīs orgi, lūgums kritiku uztvert pozitīvi! Pirmais: pusaudžu braucienā, lai arī viss tika samarķēts un tiesneši trasē, tomēr liela daļa vadošu braucēju posmā visi kā viens aizbrauca pilnīgi pretējā virzienā. Kāpēc? Otrais: mūsu komandas braucējs pirms starta numuru saņem, taču vēlāk orgi to ignorē, sakot, ka nav šķērsojis finiša līniju, jeb šķērsojis ar nepareizu. Protams ar uzstājību un centību panākam savu. Trešais: mūsu komandas vienīgā meitene pārliecinoši finišē pirmā pusmaratona distancē, taču pie līderu krekliņu izsniegšanas krekliņu iedod faktiski ceturtās vietas ieguvējai! Žēl, ka es nebiju ceturtais… Bet kopumā pozitīvi, tikai ļoti gribās noņemt no komandas to pielipušo pārpratumu virkni, kura sākās gadu atpakaļ … un izskatās, ka nebeidzās. Klusi pie sevīm saku: nu saņemās, taču veči (organizatoriem sveiciens!)

Kā jau ierasts, nobeigumā saldais ēdiens! Pirmā sacīkste Rūtai mūsu komandā un pirmais/augstākais pakāpiens. Endijam šoreiz otrs augstākais pakāpiens, atkārtot pagājušā gada panākumu nesanāca, taču esam pārliecināti par viņa un arī Rūtas varēšanu un ticam panākumiem jau nākamajās/tuvākajās sacīkstēs. Pārējā komanda, katrs individuāli izpildīja savu plānu uz šo posmu. Uzteicami ir Vitālija, Jāņa, Jura un Reiņa rezultāti.

 Ventspili pametam vēlā pēcpusdienā. Jau domās esam Cēsīs, kur nedēļas nogalē sezonu atklāj SEB MTB maratona 2016.gada sezona.

Komandas vārdā,

Atis

18.04.2016.