Līdz sacensībām:
Pavasara aktualitātes.

Sezonas sākums ir ievilcies. To gaidam ne tiki mēs, braucēji, bet arī mūsu sponsori un līdzjutēji. Praktiski visas sacensības ir pārceltas uz vēlāku laiku. Aktīvajā trenniņu laikā māte Daba ir tā, kas nekādi neļauj mums pilnvērtīgi izmantot atrašanos ārā uz velosipēdiem. Taču pirmssezona ir īstais laiks, lai veiktu medicīniskās pārbaudes. Komanda šogad pirmo reizi tās veic VipSport sporta laboratorijā. Testi tiek veikti uz saviem ikdienas velosipēdiem. To laikā tiek novērtēta fiziskā sagatavotība, nosakot  aerobo un   anaerobo slieksni, tiek veikti sirdsdarbības frekvences mērījumi pakāpeniski pieaugošas slodzes laikā, kā arī tiek veiktas laktāta analīzes. Kardiologs dod savu speciālista slēdzienu. Noslēgumā speciālista padomi  un konsultācijas treniņu jautājumos ievērojot testa rezultātus, iesakot turpmākos treniņu virzienus un vēlamo intensitāti.

Šeit pat pirmoreiz komandas vēsturē veicam veloģeometriju un uzsēdes optimizāciju. Katram no mums ķermenis ir savādāks, un izrādās, ne tikai svars un garums, bet arī plecu platums un rumpja, rokas, kājas un augšstilba garumi veido ķermeņa izmēru buķeti, ar ko jārēķinās, ja vēlamies, lai braukšana ar velosipēdu būtu iespējami ērtāka, efektīvāka un veselīgāka. Tiek lēsts, ka pareiza velo ģeometrija un pedāļu klemju novietojums velokurpēs nereti ir pat svarīgāki faktori par velosipēda svaru, lai sasniegtu labu rezultātu.

VIPSPORT ir pirmā un pieredzes bagātākā sporta laboratorija, kas Latvijā piedāvā velo ģeometrijas aprēķināšanu un velo uzsēdes regulēšanu. Programmatūras aprēķinus tiek koriģēti, izmantojot jaunākās atziņas šajā jomā, kā arī ņemot vērā konkrētā sportista lokanību. Saregulētā uzsēde tiek pārbaudīta ar videoanalīzes palīdzību.

08.04.2013.