Līdz sacensībām:
Sezonas noslēguma pasākums 2017.

Komandas kalendārs liecina, ka mums, MTB Garkalne komandai sezona ir galā! Jāsaka, joprojām esam skaitliski lielā sastāvā – 16 dalībnieki. Šogad visi kopā esam aizvadījuši 36 dažāda mēroga sacīkstes. 16 reižu pjedestālu baudījuši mūsējie, pie tam 9 reizes augstāko pakāpienu. Vienās no pirmajām sezonas sacīkstēm - MY SPORT TOMES MTB iesākām ar Ernesta 3. vietu. Šogad Ernests ‘’spridzināja’’ un FILTER VELOKAUSĀ trijos no četriem posmiem bija pirmais, kas viņam ļāva triumfēt arī sezonas kopvērtējumā! Šīs pašas sacīkstes veiksmīgas izvērtās arī Artim, kurš arī trijos no četriem posmiem uzvarēja un kopvērtējumā uz augstākā pakāpiena! Artim vēl viens pjedestāls sezonā, šoreiz 3.vieta pēdējā posmā visgrūtākajās sacensībās Latvijā – XCO VELOKROSĀ GRUZIS ACĪ. Arta neatlaidība atmaksājās un liels bija pārsteigums arī pašam, jo sezonas kopvērtējumā starp junioriem viņam augstā 2.vieta! Joprojām mūs priecē Arvīds, viņam šosezon uzvara MTB VELOBRAUCIENĀ OGRE-IKŠĶILE. Tikai nieks patraucēja viņam citās sacensībās uzvarēt, 2.vieta MAZSALACAS APLĪ un BĀNĪŠA KAUSĀ, savukārt 3.vieta BURTNIEKU NOVADA MTB KAUSA sacensībās. Šogad mūsu komandas jaunpienācējai Zanei pirmajā sacīkste un 1.vieta, tā iegūta BĀNĪŠA KAUSĀ. Šeit jāpiezīmē, ka tieši Zane deva lielu artavu, lai mūsu komanda kopvērtējumā iegūtu augsto 2.vietu. Ilgāku laiku nebija izdevies sasniegt pjedestālu Kalvim, viņš izcēlās XCO VELOKROSĀ GRUZIS ACĪ ar 3.vietu seriāla pēdējās sacīkstēs. Šī sezona man, manuprāt nebija tā labākā, taču rezultāti tādi padevušies! Pa vienai reizei iegūstot 1.vietu un 3.vietu posmos kopvērtējumā tiku pie augstās 2.vietas FILTER VELOKAUSĀ. Taču vislielākais gandarījums  par kopvērtējuma 3.vietu XCO VELOKROSĀ GRUZIS ACĪ.

Šogad komanda veica tādu kā eksperimentālo sezonu – pirmo reizi komandas vēsturē kā prioritīvās sacensības tika noteiktas Vivus.lv MTB Maratons. No šī saraksta tika svītrots SEB MTB Maratons, kas likās ļoti neloģiski, visas sezonas garumā, taču tam bija savi iemesli! Arī šogad tika veidots 7.posmu seriāls. Pēc divu komandas biedru pāriešanu uz citiem komandu sastāviem (Endijs – Vidzemes Mērnieks – DAKO, Rūta – KS Sporta Klubs) un Jāņa ziemā iegūtās traumas, kura viņam neļāva startēt visas sezonas garumā, Ventspilī uzsākot sacensības nevarējām iedomāties, ka konkurence būs tik liela! Atklāti sakot bijām pieraduši atrasties sešiniekā, bet ja bijām desmitniekā, to jau uzskatījām par neveiksmi komandai. Šogad viss bija pārvērties. Citu jaunu komandu ienākšana (Dobeles Dzirnavnieks, Pulsar, jau pieminētie  Vidzemes Mērnieks – DAKO), tāpat daudzas komandas pastiprinājušas esošos sastāvus pusmaratona distanci bija pārvērtušas par lielisku skatuvi uz kuras mums neļāva kāpt. Šosezon iespraukties desmitniekā bija pagodinājums, kas mums tā arī neizdevās. Tas bija šoks! Jo arī otrajā desmitniekā bija jāvar noturēties… Varbūt bijām vājāki (jo izpalika stabila ‘’priekšgala’’, kas nes mums komandas ieskaites punktus? Bet visdrīzāk tāds būs šī seriāla jaunais formāts, tas nemainīsies arī nākamgad. Vivus.lv MTB Maratons ir ieguvis cieņu, kuru novērtē arī sportisti. Apliecinājums tam ir dalība, stiprie komandu sastāvi un nopietnā attieksme gan treniņprocesos, gan tehniskajā pieejā, gan arī loģistikā. Pēdējais arguments it īpaši izceļās jau pēdējos trijos gados it īpaši. Ne sezonas sākumā, ne pa vidu neviena komanda nevar būt pārliecināta par savu vietu kopvērtējumā. 

Kopumā komandai Vivusā gāja kā pa celmiem. Pirmie trīs posmi apstiprināja, ka esam tur kur esam un tikko bijām pie tā pieraduši, kā nākamajos trijos posmos pat tikām pie pavisam necilajām otrā desmitnieka beigu gala vietām – 18 un 17. Šeit spilgti izpaudās līdera iztrūkums abos posmos. Labi, ka abi šie posmi negāja komandu kopvērtējuma ieskaitē. Mūsu kopējā komandas varēšana šogad ir 14.vieta. Tas ir labi vai slikti? Maz vai daudz? Objektīvi raugoties atbilstoši. Pavērojot statistiku pamanīju, ka komandai, kura bija kāpusi posmā uz augstākā pakāpiena neizdevās tomēr iekļūt trijniekā (Pulsar) – 5.vieta. Arī pagājušā gada uzvarētāji (komanda Sportlife), netika pat sešiniekā – šogad 8.vieta. Vai mūsu 10.vieta pērn ir labāka par 14.vietu šogad? Domājams nē, augam mēs un aug arī citi, bet tas nenozīmē, ka nākamgad nevēlamies atgriezties Top10. To arī novēlu komandai - mums izdosies!

Komandas vārdā,

Atis

26.11.2017.