Līdz sacensībām:
Vivus.lv MTB Maratons 2016, 3.posms Milzkalns.

12. jūnijā sporta un atpūtas kompleksā Milzkalns pie Tukuma notika “Vivus.lv” MTB Maratons. Lai arī iepriekšējās dienas nebija lutinājušas ar tīkamu laika prognozi (bija ilgstošs lietus), taču sacensību dienā viss bija savādāk, spīdēja saule un lielākā daļa mitruma zeme bija uzsūkusi. Šoreiz MTB Garkalnes komandu pārstāvējām 10 cilvēku sastāvā, no tiem 9 pusmaratona distancē.

Starts, kā parasti Milzkanē pret kalnu, kas pārbauda katra modrību un saliek pa pirmajām grupiņām. Tālāk skrienamāks grants gabaliņš, un tad var sākties mtb saldais ēdiens, pasaka vai vienkārši izbaudīts brauciens ~500 kopējos augstuma metros. Paldies trases veidotājiem un organizatoriem.

Šoreiz visātrāk paspēj izbaudīt trasi mūsu komandas līderis Endijs, kuram 26.vieta distancē (2 savā grupā). Citēju Endiju: „Šīs man bija vienas no foršākajām sacensībām, jo trasi varēja braukt ar smaidu sejā! Tehniski grūta, bet man tādas trases padodas un varēju izpausties gan braucot kalnā, gan lejā.”

Rūta kā ierasts sacensības sāk ar sieviešu līdera zaļo kreklu no pirmās rindas, kā arī veiksmīgi to nosargā un izcīna 1.vietu sieviešu konkurencē. Apsveicam! Citēju Rūtu: „Sākumā gāja grūti, jo laikam nebiju labi iesildījusies, bet tad sākās tieši tādas taciņas kā man patīk un ar to atgriezās braukšanas prieks. Salīdzinoši ne tas labākais rezultāts uz kopējā fona, bet galvenais mērķis izpildīts – līderes zaļais krekls joprojām pie manis.”

Vitālijs nobrauc stabili. Attiecīgi 63.vieta, kas nes komandai otro labāko rezultātu.

Juris sāk piesardzīgi, bet pamazām cēla tempu un cīnījās par augstāku vietu, tas atnes komandai trešo labāko laiku, 72.vieta distancē.

Kaspars K., Reinis un Oskars attiecīgi 109, 136 un 142 vieta un esmu drošs, ka viņiem labākās gonkas vēl priekšā.

Atis pēdējās 3 sacensības piedzīvoja tehniskas problēmas, tāpēc šoreiz sāk piesardzīgi. Citēju Ati: „Milzkalnē uz starta joprojām biju krustcelēs, galvā maisījās visādas domas, taču trase salika visu pa vietām. Jutu, ka atgriežos savā elementā. Varbūt žēl par ļoti uzmanīgo startu un pirmajiem kilometriem, ne visu zaudēto šādā trasē var atgūt, taču kopumā gandarījums liels un jācer tumšā līnija jau ar asti pāri (aiz muguras)!

Mūsu jaunatne, Artis un Ernests cīnījās līdz galam, attiecīgi pusmaratona un jauniešu distancēs.

p.s. Organizatori baumo, ka beidzot tika sasniegts maksimālo 500 pieteikto dalībnieku skaits. Tas nozīmē, ka nevar atslābt un vairāk jātrenējas, lai paliktu starp top 50 vai top 100. Un Jānis Bērziņš no Sportlife pierādīja, ka šis tiešām bija kārtīgs MTB, rezultāts – salauzts karbona rāmis.

Komandas vārdā,

Kaspars K.

12.06.2016.